WAROWNYM GRODEM

  • O projekcie

Andrzej Jagodziński Trio – wartościowy, oryginalny i nie poddający się prostym klasyfikacjom jazz – na płycie WAROWNYM GRODEM spotkał się z muzyką bynajmniej nie współczesną, bo rozbrzmiewającą od kilku wieków w kościołach ewangelickich w Polsce i na świecie. Ceniony i lubiany za współczesne adaptacje muzyki klasycznej tym razem dokonuje aranżacji tradycyjnych ewangelickich pieśni, w tym trzech XVI-wiecznych pieśni Marcina Lutra. Tytułowy utwór, „Warownym Grodem”, jest hymnem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Luterańskiego) na całym świecie.

Na koncercie wykonywane są wszystkie utwory z płyty WAROWNYM GRODEM, która została nagrana dzięki uprzejmości Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mrągowie.

Usłyszeć można m.in. „Na krzyżu przelał krew”, „Bliżej, o bliżej” czy „Kiedy ranne wstają zorze” i tytułowy „Warownym grodem”. Na płycie w fascynujący, niezwykły oraz wysublimowany sposób splatają się dwie wielkie

tradycje muzyczne, czego efektem jest zmysłowy, otwarty na sferę sacrum jazz. Delikatny, ciepły i refleksyjny wokal Agnieszki Wilczyńskiej, której towarzyszy genialne trio światowej sławy muzyków powołało do życia muzykę, która wprowadza harmonię między zmysłami i duchem.

Wykonawcy:

Agnieszka Wilczyńska – śpiew,
Andrzej Jagodziński – fortepian, 
Adam Cegielski – kontrabas,
Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja

MP3:

https://www.dropbox.com/sh/yzh98rzc8wthiaj/AADr5Um4xkTwgYqRM5gE7RvNa

BLUE NOTE Agencja Artystyczna

realizacja: estinet.pl