Cicho, cicho pastuszkowie

  • O projekcie

Do przygotowania płyty, Włodzimierz Nahorny zaprosił największych polskich artystów muzycznych, estradowych i filmowych. Włodzimierz Nahorny skomponował muzykę do 15 tekstów Bogdana Loebla, a ich aranżacje na kwintet instrumentów dętych drewnianych, a w jednym wypadku – na orkiestrę smyczkową opracował znakomity aranżer i znany pianista jazzowy Andrzej Jagodziński.

Aranżacje na chórki stworzyli jedni z najzdolniejszych przedstawicieli “młodej” wokalistyki, Agnieszka Wilczyńska i Janusz Szrom. Nagrana płyta zatytułowana została: “Cicho, cicho pastuszkowie”

Wykonawcami są wokaliści:

Joanna Trzepiecińska, Grzegorz Markowski, Agnieszka Wilczyńska, Janusz Szrom

oraz instrumentaliści:

Włodzimierz Nahorny – fortepian, Andrzej Jagodziński – fortepian i akordeon,
Andrzej Łukasik – kontrabas.

W chórkach śpiewają Joanna Trzepiecińska, Agnieszka Wilczyńska i Janusz Szrom. Brzmienie płyty dopełniają kwintet instrumentów dętych drewnianych oraz orkiestra smyczkowa.

Kompozycje Włodzimierza Nahornego mają w sobie wiele artystycznego piękna, a ich melodyczna linia nawiązuje do słowiańskich korzeni. Pełne ciepła i dobroci teksty Bogdana Loebla dopełniają pięknej całości. Nie mogło być inaczej, bo obaj twórcy należą od lat do największych polskich artystów. Zaangażowani w nagranie płyty wykonawcy to czołówka polskiej wokalistyki.

Jesteśmy przekonani, że płyta “Cicho, cicho pastuszkowie” będzie cieszyła się zainteresowaniem, a niektóre z kolęd wejdą do kanonu kolęd polskich słuchanych przy świątecznych stołach.

BLUE NOTE Agencja Artystyczna

realizacja: estinet.pl