CHOPIN / JAGODZIŃSKI SONATA b-moll

  • O projekcie

CHOPIN / JAGODZIŃSKI
SONATA b-moll

Utytułowani muzycy – Andrzej Jagodziński – wspaniały pianista jazzowy, kompozytor i aranżer, uczestnik największych jazzowych festiwali świata, Adam Cegielski – wirtuoz kontrabasu, zarówno w muzyce jazzowej, jak i klasycznej, Czesław „Mały” Bartkowski – legenda polskiej sceny jazzowej, od początku kariery współpracujący z najwybitniejszymi, przedstawiają Państwu nową wersję ujazzowionego Chopina.

Pierwsza płyta zatytułowana CHOPIN, nagrana w grudniu 1993 roku od razu stała się wydarzeniem, podbijając publiczność w kraju, ale także we Francji, Finlandii, Turcji, na Węgrzech, a nawet w dalekim Meksyku.

Wkrótce zebrała wszystkie możliwe polskie nagrody muzyczne (Fryderyk ’94, Jazzowa Płyta Roku ’94, Mateusz ’94 – Nagroda Programu III Polskiego Radia). Przez trzy kolejne lata Trio przedstawiło ją milionom słuchaczy.

Następna płyta – CHOPIN ONCE MORE, to wręcz olśniewające nagranie! Bo też – zachowując ducha Chopina – Trio operuje oryginalnym materiałem z absolutną swobodą. Widać, że po kilku latach zbierania doświadczeń muzycy czują się w tej materii jak ryba w wodzie. Wyraziste i swobodne improwizacje najlepiej świadczą o wirtuozerii tego wykonania.

„SONATA b-moll”, najnowszy projekt płytowy Andrzeja Jagodzińskiego jest kontynuacją poszukiwań na pograniczu klasyki i jazzu.
Dotychczasowe doświadczenia opierały się na opracowywaniu tematów lub krótkich fragmentów utworów, które był pretekstem do improwizacji jazzowej.

Najnowsza propozycja Jagodzińskiego to transformacja dużej formy muzycznej, polegająca na modyfikacji wszystkich części i tematów utworu, a nie tylko pojedynczych cytatów.

Sonata fortepianowa b-moll Chopina, utwór czteroczęściowy, ze znaną na pewno wszystkim melomanom częścią trzecią – Marszem Żałobnym w wykonaniu Trio Andrzeja Jagodzińskiego to innowacyjne w skali światowej podejście do adaptacji muzyki klasycznej.
Płyta dostępna jest od stycznia 2009 nakładem Wydawnictwa Specjalnego Agory.

Wsparcia finansowego projektu udzieliło: Biuro Promocji Miasta Warszawy.
Producentem jest: Blue Note Agencja Artystyczna.

BLUE NOTE Agencja Artystyczna

realizacja: estinet.pl

BLUE NOTE AGENCJA ARTYSTYCZNA

02-786 Warszawa,
ul. Zamiany 9/8

phone 48 22 641 90 30
mobile 48 605 588 042

bluenote@bluenote.waw.pl