„ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO-BACH”

  • O projekcie

„ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO-BACH”

„ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO-BACH”

Andrzej Jagodziński to znakomity pianista, akordeonista, kompozytor, aranżer. W środowisku muzycznym znany i ceniony od lat osiemdziesiątych, ale sławę i uznanie szerokiego grona słuchaczy w kraju i na świecie zdobył z udziałem muzyków swojego tria, wspaniałymi interpretacjami Chopina w latach 90-tych XX w W latach dwutysięcznych zaczął sięgać po utwory innych kompozytorów: Komeda, Kurylewicz, Beethoven, ale także po utwory  polskiej muzyki ludowej  czy większe formy muzyki klasycznej jak np. Sonata b-moll F.Chopina. 

Nadal bazując na Trio zaczął rozwijać aparat wykonawczy w swoich aranżacjach o innych instrumentalistów, wokalistów, orkiestrę kameralną. Kulminacją  poszukiwań brzmieniowych jest jego Koncert Fortepianowy g-moll na trio jazzowe i orkiestrę symfoniczną, a także Requiem na trio jazzowe, troje wokalistów jazzowych i chór mieszany.

Wracając do początków sukcesu i brzmienia tria jazzowego jako podstawowego składu wykonawczego interpretującego muzykę Chopina, najnowszą inspiracją Jagodzińskiego stała się muzyka  mistrza polifonii  Jana Sebastiana Bacha.

W odróżnieniu od muzyki Chopina, w której złożone harmonie i wysmakowane  melodie były  podstawą i inspiracją do improwizacji, w muzyce Bacha, dla Jagodzińskiego i jego Tria tą inspiracją jest wielogłosowość i nieskończone możliwości przenikania i wpływania na siebie  poszczególnych głosów.

Wykonawcami są:

Andrzej Jagodziński – fortepian
Adam Cegielski – kontrabas
Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja

Koncerty w ramach projektu „Andrzej Jagodziński Trio-BACH” już od października 2018.

BLUE NOTE Agencja Artystyczna

realizacja: estinet.pl