JAZZ SEBASTIAN BACH

W piątkowy i  sobotni wieczór 18 i  19 września 2020 r. miejsce miał niebywały, pionierski wręcz koncert łączący doświadczenie i najwyższe loty polskiego jazzu z muzyką dawną i improwizacjami instrumentalnymi i wokalnymi. 

Na scenie Basenu Artystycznego w Warszawie Trio Andrzeja Jagodzińskiego, Agnieszka Wilczyńska oraz Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod batutą Marcina Sompolińskiego zaprezentowali muzykę Jana Sebastiana Bacha w nieznanej do tej pory odsłonie. Autorem niecodziennych opracowań jest Andrzej Jagodziński

Wszystko wskazywało na to, że będzie to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju… takie też było. Harmonia, synergia i doskonałe połączenie muzyki dawnej ze współczesnym jazzem to najlepszy i chyba najkrótszy opis tego co usłyszeliśmy. Muzycy uzupełniali się, tworzyli dla siebie nawzajem miejsce na improwizacje i niebanalną interpretację muzyki mistrza Bacha. Agnieszka Wilczyńska całość dopięła wokalnymi improwizacjami. Najczystsza forma muzyki w rewelacyjnym wykonaniu. Nic tylko czekać na krążek z muzyką Bacha w wyobrażeniu Andrzeja Jagodzińskiego.

Pawel Stradowski

BLUE NOTE Agencja Artystyczna

realizacja: estinet.pl

BLUE NOTE AGENCJA ARTYSTYCZNA

02-786 Warszawa,
ul. Zamiany 9/8

phone 48 22 641 90 30
mobile 48 605 588 042

bluenote@bluenote.waw.pl