DEKALOG- dziesięcioczęściowa suita, utwór do którego autorzy inspiracje czerpali z 10 przykazań ⤵️

🎶 Tak jak nie sposób zdefiniować jednoznacznie zadań jakie powinna pełnić w codziennym życiu sztuka, tak z pewnością można powiedzieć, że jej powinnością jest reagowanie na to, co dzieje się wokół. Zwłaszcza wtedy, kiedy nie dzieje się najlepiej.

🎶 Kompozytor Andrzej Jagodziński i autorka tekstów Wiesława Sujkowska postanowili nie pozostać obojętni na smutne, czasami wręcz wstrząsające podziały jakie dokonują się aktualnie wśród Polaków.

🎶 Co mogli zrobić? Jak przemówić do osób niespokojnych i zagubionych, szukających sposobu odnalezienia się w trudnej rzeczywistości?

🎶 Otóż, zdecydowali się sięgnąć do Dekalogu, uniwersalnego zbioru praw najbardziej oczywistych i zarazem najprostszych. Dekalog, jak wiemy, leży u podstaw moralności chrześcijańskiej, w której zostaliśmy ukształtowani, ale jednocześnie, jak powiadają wielcy myśliciele, stanowi podstawę naszej cywilizacji. Gdzie zatem, jak nie w Dekalogu szukać wsparcia i wskazówek? Dekalog nie może zawieść, nie pozostawi nas bez odpowiedzi. Warto do Niego wrócić.

🎶 Każde z Dziesięciu Przykazań Dekalogu, autorzy A. Jagodziński i W. Sujkowska przedstawili w formie pieśni, których teksty będziemy prezentowali począwszy od jutra, aż do końca Adwentu.

🎼 Utwór w wersji koncertowej wykonywany jest w składzie: Agnieszka Wilczyńska –śpiew Adam Nowak –śpiew Robert Majewski –trąbka, flugelhorn Andrzej Jagodzinski Trio w składzie : Andrzej Jagodziński –fortepian Adam Cegielski -kontrabas Czesław Bartkowski-–perkusja Wiesława Sujkowska – czyta śródteksty

🎤 Partnerzy: Inpol-Krak, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, STOART – Związek Artystów Wykonawców

BLUE NOTE Agencja Artystyczna

realizacja: estinet.pl

BLUE NOTE AGENCJA ARTYSTYCZNA

02-786 Warszawa,
ul. Zamiany 9/8

phone 48 22 641 90 30
mobile 48 605 588 042

bluenote@bluenote.waw.pl