Sławomir Kurkiewicz

Sławomir Kurkiewicz  urodził się w Koszalinie w 1975 roku. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Koszalinie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach.

Ukończył  w 1998 roku Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, uczeń profesora Jacka Grzegorza Niedzieli- Meiry   w klasie kontrabasu. Obecnie  wraz z pianistą Marcinem Wasilewskim i perkusistą  Michałem Miśkiewiczem , współtworzy „Marcin Wasilewski Trio”, które kiedyś funkcjonowało pod nazwą (Simple Acoustic Trio).

Sławomir Kurkiewicz  – początki

Sławomir Kurkiewicz  z  Marcinem Wasilewskim zaczęli grać wspólnie  w 1990 roku , jako piętnastoletni uczniowie szkoły muzycznej. Trio stworzyli w 1991 roku. Wówczas grali w następującym składzie: Marcin Wasilewski – fortepian, Sławomir Kurkiewicz – kontrabas i Sebastian Demydczuk – perkusja.

Sławomir Kurkiewicz

Sławomir Kurkiewicz – kontrabasista

Debiutowali z sukcesem na krakowskim festiwalu Jazz Juniors w 1991 roku, gdzie zajęli trzecie miejsce. Rok później do tria dołączył saksofonista Cezariusz Gadzina. „Simple Acoustic Quartet” wystąpił podczas koncertu finałowego na festiwalu jazzowym w belgijskim Hoeliaart , a także zdobył nagrodę główną na Jazzin` Sorgues Festiwal we Francji.(1993). Kwartet wziął udział  w Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym „Jazz Jamboree w Warszawie.

W 1993 roku  do Wasilewskiego i Kurkiewicza dołączył Michał Miśkiewicz  ( syn saksofonisty Henryka Miśkiewicza) i w tym składzie grają razem do dnia dzisiejszego. Od 2008 roku  działają jako „Marcin Wasilewski Trio”.  Koncertują w Polsce i na całym świecie.

BLUE NOTE Agencja Artystyczna

realizacja: estinet.pl