Konrad Zemler

gitarzysta jazzowy ur. 8 kwietnia 1977 roku w Warszawie. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie fortepianu. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat I nagrody na konkursie Mistrzowskim im. Marka Blizińskiego- Guitar City 99. Wraz z zespołem Blue Mind Quartet otrzymał Statuetkę Aniołka Jazzowego na Festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2002.

W 1999 roku otrzymał wyróżnienie indywidualne na II Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Występował wielokrotnie poza granicami kraju. Wraz z zespołem “Mukatam Quartet” odbył trasę koncertową po bliskim wschodzie obejmującą Syrię, Jordanię, Egipt i Liban promując polski jazz. Obecnie na stałe współpracuje z kwintetem Mateusza Smoczyńskiego z którym nagrał dwie płyty “Inspirations” oraz “Expressions”. Występował na wielu festiwalach, m.in.: Letni Festiwal Jazzowy pod Baranami, Sopot Molo Jazz Festiwal, Jazz Forum Festival w Tygmoncie, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Głogowskie spotkania Jazzowe.

Przez szereg lat był wykładowcą na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz na Uniwersytecie Zielonogórskim. Współpracował z wybitnymi postaciami polskiej sceny jazzowej m.in. z: Tomaszem Szukalskim, Adamem Pierończykiem, Januszem Muniakiem, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Jerzym Małkiem, Michałem Miśkiewiczem.

 

BLUE NOTE Agencja Artystyczna

realizacja: estinet.pl