Agnieszka Wilczyńska

Agnieszka Wilczyńska fascynuje nie tylko głębią i ciepłem swojego głosu, ale także niezwykłą wrażliwością . W delikatny i krystaliczny głos tej wokalistki możemy zasłuchiwać się w różnorodnych muzycznie projektach. Jej koncertom towarzyszy niepowtarzalny klimat. Artystka uwodzi emocjami i sceniczną osobowością,  a każdy koncert z jej udziałem, to absolutna uczta muzyczna.

Laureatka nagrody Fryderyk 2016 za płytę „Tutaj mieszkam”-piosenki z premierowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego. Laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin 2016 przyznanej w kwietniu 2017. Ma na swoim koncie dwie Złote Płyty- “Pogadaj ze mną“(muz. Włodzimierz Nahorny sł. Wojciech Młynarski), „Krzysztof Komeda” z serii „Wielcy Kompozytorzy Filmowi”.

Ambasadorka  Szczecina. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki 1998.  Absolwentka Średniej Szkoły Muzycznej w Szczecinie. W 1998r. ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Agnieszka Wilczyńska współpracuje z czołówką muzyków polskiej sceny jazzowej oraz z wieloma renomowanymi orkiestrami i zespołami m.in.: Orkiestra Kameralna „Auxo”, Atom String Quartet, Toruńska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Sinfonia Viva , Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polska Filharmonia Narodowa Sopot, Filharmonia Lwowska. . Od  ponad 12 lat ściśle współpracuje z Trio Andrzeja Jagodzińskiego.  

Agnieszka Wilczyńska Blue Note

Agnieszka Wilczyńska

Zdobywczyni wielu nagród. Brała udział w licznych festiwalach jazzowych, a także występowała na wielu prestiżowych scenach w Polsce i na świecie, m.in. w Nowym Jorku Carnegie Hall, Chicago Symphony Center , National Concert Hall na Tajwanie, Białoruskiej Filharmonii Narodowej, Moskiewskiej Filharmonii Narodowej, Filharmonii Lwowskiej.

Równolegle z działalnością artystyczną Agnieszka Wilczyńska  realizuje się z dużym powodzeniem na płaszczyźnie pedagogicznej. Prowadzi warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych.

Projekty muzyczne Agnieszki Wilczyńskiej
zobacz również »

Od kilku lat współpracuje z fundacją „Przyjaciele”, prowadząc zajęcia z emisji głosu i interpretacji z osobami z dysfunkcjami fizycznymi. Jest często zapraszana jako członek jury na festiwale w całej Polsce. Od 1998 roku, przez kolejnych 9 lat , była wykładowcą śpiewu na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach. Obecnie pracuje jako wykładowca śpiewu na wydziale jazzowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Współpracuje jako konsultant wokalny z polskimi aktorami i wokalistami przygotowując ich do nagrań płytowych ( m. in.Reni Jusis, Piotr Polk, Aleksandra Nieśpielak,  spektakl „Sześć i pół kobiety” – Teatr Studio).

Agnieszka Wilczyńska była trenerem wokalnym w kilku kolejnych edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

21 wrześniu 2013 w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się premiera spektaklu muzycznego „Listy na wyczerpanym papierze” w reżyserii Leny Frankiewicz , w którym Agnieszka Wilczyńska zadebiutowała jako aktorka wcielając się w postać wybitnej polskiej poetki Agnieszki Osieckiej .

W 2015 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Agnieszki Wilczyńskiej „Tutaj mieszkam”. Znajdują się na niej premierowe piosenki z premierowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego do muzyki znakomitych polskich kompozytorów: Włodzimierza Nahornego, Andrzeja Jagodzińskiego, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza,Włodzimierza Korcza. Aranżacje- Andrzej Jagodziński, Michał Tokaj.    Za tę płytę wokalistka została nagrodzona statuetką „Fryderyk 2016”.

W kwietniu 2017 Agnieszka Wilczyńska została otrzymała prestiżową Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecin.

BLUE NOTE Agencja Artystyczna

realizacja: estinet.pl