Aktualności

JAZZ z NOWĄ ENERGIĄ – „JERZY 'DUDUŚ’ MATUSZKIEWICZ”

08-12-2022

„Zakochani są wśród nas”, „Wojna domowa”, „Czterdzieści lat minęło”, „Stawka większa niż życie” i inne utwory muzyki filmowej napisane przez JERZEGO „DUDUSIA” MATUSZKIEWICZA będzie można usłyszeć już 10 grudnia podczas koncertu „Jazz z NOWĄ ENERGIĄ”.

To wydarzenie zapoczątkuje cykl świetnych imprez muzycznych adresowanych do szerokiej publiczności. Celem cyklu jest propagowanie tego rodzaju muzyki i odczarowanie stereotypu, że jazz jest muzyką trudną, adresowaną jedynie do wyrobionego słuchacza.

Kilku znakomitych muzyków i współpracowników „Dudusia” postanowiło uhonorować jego twórczość i przypomnieć publiczności postać artysty, prezentując wycinek jego ogromnego dorobku kompozytorskiego. W programie wydarzenia znajdą się największe przeboje, przede wszystkim filmowe, powszechnie znane i lubiane takie jak m.in.: „Zakochani są wśród nas”, „Wojna domowa”, „Czterdzieści lat minęło”, „Stawka większa niż życie”, „Miłość złe humory ma”, „Podróż za jeden uśmiech” w genialnych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego i Roberta Majewskiego.
Ten koncert jest zatem świetną propozycją rozrywki na wysokim poziomie, przy dźwiękach i słowach utworów znanych i uwielbianych przez wielopokoleniową publiczność.

Wykonawcami koncertu są: Agnieszka Wilczyńska – śpiew i Robert Majewski – trąbka i flugelhorn, a także trio Andrzeja Jagodzińskiego w składzie: Andrzej Jagodziński – fortepian – kierownik muzyczny, Adam Cegielski – kontrabas, Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja.

Koncert odbędzie się w sobotę, 10 grudnia 2022 r. w sali Resursy Obywatelskiej w Radomiu, ul. Malczewskiego 16, o godz. 18.00.

Bilety w cenie 40 zł będą dostępne do sprzedaży poprzez stronę internetową www.ebilet.pl
oraz w Radomiu: w Centrum Informacji Turystycznej, pl. Dworcowy 2 oraz w Biurze podróży ARLEKIN, ul. Traugutta 41.

Sponsorem koncertu jest: Enea Nowa Energia

Organizator:
Blue Note Andrzej Łukasik:
bluenote@bluenote.waw.pl, www.bluenote.waw.pl

Partnerzy: STOART

Patronat medialny sprawują: Jazz Forum, Jazz Press, Radio Rekord 106.2 FM, Telewizja Dami, Portal CoZaDzien.pl, Tygodnik „7 Dni”, Radio Radom, Radio Plus Radom.

JAZZNOWIEC FESTIWAL ‘22

23-11-2022

Witamy wszystkich zwolenników i wielbicieli JAZZNOWIEC FESTIWAL ‘22

To już III edycja Festiwalu. Z wielką radością dzielimy się z Wami informacjami dotyczącymi tegorocznych koncertów. Na dziedzińcu Zamku i w Parku przed Zamkiem koncerty odbędą się dwa koncerty. Natomiast poza Janowcem odbędą się koncerty w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, w Resursie Obywatelskiej w Radomiu(koncert organizowany przez RKŚT „Łaźnia”), oraz w Teatrze Powszechnym im Jana Kochanowskiego w Radomiu. W tym roku także postawiliśmy na najwyższą jakość, a Artyści, którzy przyjęli nasze zaproszenie należą do grona najwybitniejszych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej.

I tak:

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

9 lipca w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie o godz.17:00 i 10 lipca w parku przed Zamek w Janowcu o godz 13:00 wystąpi znakomita krakowska formacja New Bone w składzie:

 • Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn
 • Bartek Prucnal – saksofon altowy
 • Dominik Wania – fortepian
 • Maciej Adamczak – kontrabas
 • Dawid Fortuna – perkusja

Zamek w Janowcu

5 sierpnia na dziedzińcu Zamek w Janowcu o godz. 19:00 wystąpi Artystka i gwiazda, która od pięciu dekad kształtuje oblicze polskiej wokalistyki jazzowej, a towarzyszyć jej będą muzycy, których nazwiska są rozpoznawalne szeroko poza gronem miłośników muzyki jazzowej.

 • Ewa Bem - wokal
 • Andrzej Jagodziński - fortepian
 • Robert Majewski - trąbka, flugelhorn
 • Adam Cegielski - kontrabas
 • Czesław Bartkowski – perkusja

Resursa Obywatelska w Radomiu

24 listopada o godz.18:00 w Resursie Obywatelskiej w Radomiu, ul. Malczewskiego 16 (organizatorem koncertu jest  RKŚT „Łaźnia”) zaprezentujemy projekt Andrzej Zaucha-Songbook. Liderem i pomysłodawcą projektu jest czołowy polski wokalista jazzowy Janusz Szrom, któremu będą towarzyszyć wspaniali muzycy.

Wystąpią:

 • Janusz Szrom – wokal
 • Andrzej Jagodziński – fortepian
 • Andrzej Łukasik – kontrabas
 • Marcin Jahr - perkusja

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

30.11.2022 o godz.19:00 w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Plac Jagielloński 15, zaprezentujemy Artur Dutkiewicz Trio. Liderem jest jednym z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych. Towarzyszyć mu będą wspaniali muzycy.

Wystąpią:

 • Artur Dutkiewicz – fortepian
 • Michał Barański – kontrabas
 • Sebastian Kuchczyński - perkusja

Organizatorzy:

Jazznowiec Festiwal, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - oddział w Janowcu, Stowarzyszenie Pozytywni w Kulturze, Dom Kultury w Janowcu, Blue Note Agencja Artystyczna Andrzej Łukasik, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie,Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu,

Współorganizatorem koncertu Ewy Bem jest Festiwal Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Partnerzy:

STOART - Związek Artystów Wykonawców, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, ENEA,  Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym oddział w Janowcu, GOK w Janowcu.

 

Patronaty Medialne: JAZZ FORUM, JAZZ PRESS.

 

Patronaty Honorowe:

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

Starosta Puławski Danuta Smaga

Koncert charytatywny MAKE JAZZ NOT WAR dla Ukrainy

03-04-2022

Zapraszamy  na Koncert charytatywny MAKE JAZZ NOT WAR dla Ukrainy.  Koncert odbędzie się 08.04.2022 w Teatrze Palladium w Warszawie.

W koncercie wezmą udział: Ewa Bem , Dorota Miśkiewicz, Agnieszka Wilczyńska, Krzysztof Kiljański, Janusz Szrom, Henryk Miśkiewicz, Robert Majewski, Andrzej Jagodziński, Paweł Perliński, Adam Cegielski, Andrzej Łukasik, Czesław Bartkowski, Marcin Jahr.

W trakcie koncertu odbędzie się także aukcja charytatywna fotografii i grafik Urszuli Las, Kasi Stanczyk i Jarka Wierzbickiego, oraz licytacja wspólnej kolacji z Ewą Bem w jednej z restauracji warszawskich.

Wydarzenie poprowadzi Artur Andrus. Dochód z imprezy w 100% przeznaczony jest na pomoc Ukrainie, w tym wsparcie działań organizacji wspierających uchodźców, a w kolejnym etapie działań aktywizacyjnych i edukacyjnych, skierowanych do osób uciekających przed wojną, dołączających do społeczności warszawskiej.

Bilety >>

lub w salonach prasowych Empik.

ORGANIZATORZY:

Blue Note Agencja Artystyczna Andrzej Łukasik, Centrum Wsparcia Koordynacji Warszawa, Fundacja Inna Przestrzeń

PARTNERZY:

Dom Kultury „Włochy”, Włochy (dzielnica m.st. Warszawy), Okęcka Sala Widowiskowa, Going. Teatr Palladium, Agora Muzyka, STOART – Związek Artystów Wykonawców, Stołeczna Estrada, Fundacja Universitatis Varsoviensis, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

PATRONATY:

JAZZ FORUM, JazzPRESS

Plakat: @Kasia Stanczyk

🎶 Pieśń XI nosi tytuł „Nie bądź obojętny”

06-01-2022

🎤 Jedenaste Przykazanie Dekalogu to trochę oksymoron, trochę nieuszanowanie woli Autora. Przecież, gdyby Pan Bóg sobie życzył, wyrył by na kamiennych tablicach także Jedenaste Przykazanie. A może ludzie się zmienili? Może kiedyś reagowali na zło i niegodziwość i, po prostu, nie trzeba było nakazywać im nieobojętności? ⤵️

czytaj więcej

🎶 Pieśń X nosi tytuł „Ucisz skąpca hojnością” 📖 Odpowiada Przykazaniu Dziesiątemu: …Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

02-01-2022

🎤 Pazerność, zachłanność, nieustanna potrzeba posiadania. Chyba nie jest przesadą stwierdzenie, że to, niestety, syndrom naszych czasów. Czy jesteśmy świadomi tego, że pogoń za bogactwem przypomina pogoń za wiatrem? On zawsze jest przed nami, a ilekroć już, już próbujemy go dotknąć, znika ⤵️

Ucisz skąpca hojnością
Ucisz skąpca hojnością,
daj mu brać do woli,
niechaj zachłannością
na krótką chwilę chciwość ukoi.
Nie nasycisz swych oczu,
ciągłym w dal patrzeniem,
nie napełnisz uszu
choćby słuchały aż po świata kres.
Pożądania grzech,
ścina w żyłach krew,
bielmem oczy mży,
czy to jeszcze ty?
Marności chcesz,
o marność dbasz,
strzeż się, strzeż,
w pustkę gnasz,
z wiatrem grasz.
Gubi człowiek pieniądze,
pieniądz gubi ludzi,
czy go porwą żądze,
czy z tej szaleńczej drogi zawróci?
Choć ostatnia koszula
będzie bez kieszeni
gdy pazerność hula
ty sam wybierasz: chcesz mieć, czy chcesz być.
Pożądania grzech,
w głodnej duszy miech
nowych pragnień tlen
jak wariata sen.
Marności chcesz,
o marność dbasz,
strzeż się, strzeż,
w pustkę gnasz
z wiatrem grasz.
Ucisz skąpca hojnością,
daj mu brać do woli,
niech swą zachłannością
na krótką chwilę chciwość ukoi.
Choć ostatnia koszula
będzie bez kieszeni
gdy pazerność hula,
ty sam wybierasz: chcesz mieć, czy chcesz być.
🎼 Utwór w wersji koncertowej wykonywany jest w składzie:
Agnieszka Wilczyńska – śpiew
Adam Nowak – śpiew
Robert Majewski – trąbka, flugelhorn
Andrzej Jagodzinski Trio w składzie :
Andrzej Jagodziński – fortepian
@Adam Cegielski – kontrabas
Czesław Bartkowski – perkusja
Wiesława Sujkowska – czyta śródteksty

🎤 Partnerzy:
Inpol-Krak, STOART – Związek Artystów Wykonawców, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

🎶 Pieśń IX nosi tytuł „Srebrny Książę” 📖 Odpowiada Przykazaniu Dziewiątemu: Nie pożądaj żony bliźniego swego.

01-01-2022

🎤 Niby wiemy, że ktoś kto jest czyimś mężem lub żoną nie może wzbudzać naszego pożądania. Jednak, bywa różnie. Co, poza grzechem i karą doczesną, grozi temu, kto pozwoli sobie sięgnąć po kogoś, kto do niego nie należy? ⤵️

czytaj więcej

🎶 Pieśń VIII nosi tytuł „Dobre Imię” 📖 Odpowiada Przykazaniu Ósmemu: Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

31-12-2021

🎤 Któż z nas nie lubi „niewinnych” ploteczek? Od plotki blisko do oceny, a ocena jest rodzajem wydanego świadectwa. Czy jest możliwe, że znamy wszystkie okoliczności spraw, o których mówimy? Nie jest. A więc nasze fałszywe świadectwo może podważyć czyjeś prawo do dobrego imienia ⤵️

DOBRE IMIĘ
Poza dobrem, a złem,
poza jawą, a snem,
zza zazdroski w przygarbionej suterynie,
jak z bebechów lewiatana,
powalone na kolana,
szuka nieba poszargane Dobre Imię.
Pewnie dawno by umarło,
żalem zdjęte i pogardą,
lecz raz frasobliwy szczur,
z rynsztoka wprost, a jakby z chmur
wpadł, jak sąsiad, nocy zimnej,
by wysłuchać, by wysłuchać Dobre Imię.
Cóż to była za opowieść!
Choć okrutna, pełna gracji,
w wywarzonej intonacji,
szczera niczym chleb na dłoni,
aż zapytał szczur zdziwiony:
czego chcesz, sąsiedzie dowieść?
Poza dobrem, a złem,
poza jawą, a snem
Dobre Imię z bezsilności oniemiało,
bo jak mówić o zawiści,
fałszu, plotce, zdradzie bliźnich
i o życiu, które życiem być przestało?
Młotem, mieczem, ostrą strzałą,
nazwać by, rzekł szczur, się zdało,
jad świadectwa fałszywego,
gdy zabija mir bliźniego.
Nic, że postać mam obrzydłą,
krzywda twa jest moją krzywdą.
Poza dobrem, a złem,
poza jawą a snem,
stary szczur i Dobre Imię posmutniali,
trwają w swym czekaniu wielcy,
na dzień sądu, gdy oszczercy
zdejmą z krzyża to, co wpierw ukrzyżowali.
🎼 Utwór w wersji koncertowej wykonywany jest w składzie:
Agnieszka Wilczyńska – śpiew
Adam Nowak – śpiew
Robert Majewski – trąbka, flugelhorn
Andrzej Jagodzinski Trio w składzie :
Andrzej Jagodziński – fortepian
@Adam Cegielski – kontrabas
Czesław Bartkowski – perkusja
Wiesława Sujkowska – czyta śródteksty

🎤 Partnerzy:
Inpol-Krak, STOART – Związek Artystów Wykonawców, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

🎶 Pieśń VII nosi tytuł „Nie kradnij mało” 📖 Odpowiada Przykazaniu Siódmemu: Nie kradnij.

30-12-2021

🎤 Jeśli z uwagą przyglądamy się światu, dostrzegamy, że wielcy oszuści i złodzieje pozostają bezkarni. Doczesna sprawiedliwość dosięga złodziejaszków. Sprawców wielkich przekrętów kara nie dotyka. Prawda? ⤵️

czytaj więcej

🎶 Pieśń VI nosi tytuł „Twój dotyk” 📖 Odpowiada Przykazaniu Szóstemu: Nie cudzołóż.

27-12-2021

🎤 „Nie cudzołóż”, nakaz oczywisty, a jednak często go łamiemy. Nie dochowujemy wierności. Nawet ci z nas, którzy w swojej naturze nie są zdrajcami. Dlaczego? Co takiego się dzieje, że nie wystarcza nam woli, by pozostać fair? ⤵

czytaj więcej

🎶 Pieśń V nosi tytuł „Śmierć to za mało” 📖 Odpowiada Przykazaniu Piątemu: Nie zabijaj.

26-12-2021

🎤 Mówi się, że ktoś kto żyje w pamięci innych, nie umiera. Czy zatem w szerokiej, poetycko piosenkowej perspektywie, zabicie kogoś nie można utożsamić z wyrzuceniem go z pamięci? ⤵️

czytaj więcej

🎶 Pieśń IV nosi tytuł „Mama” 📖 Odpowiada Przykazaniu Czwartemu: Czcij ojca swego i matkę swoją.

25-12-2021

🎤 Świat, w którym dane nam jest być z rodzicami i ten, który nadchodzi kiedy Ich już nie ma, to dwa różne światy. Czy jest możliwe, że będzie nam wygodnie w tym drugim, samotnym? Czy kiedykolwiek oswoimy tęsknotę za miłością mamy i taty? ⤵️

czytaj więcej

🎶 Pieśń III nosi tytuł „Modlitwa” 📖 Odpowiada Przykazaniu Trzeciemu: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.

25-12-2021

🎤 Kiedy Pan Bóg wykuwał na Kamiennych Tablicach słowa Dziesięciu Przykazań, tempo życia było inne niż obecnie. Dzisiaj czasu na celebrację tego czym zostaliśmy obdarowani mamy znacznie mniej. Żyjemy szybciej, mniej uważnie, a tym samym, pozwalamy aby umykało nam to, co najistotniejsze. Jakbyśmy się zatracali, niemal świadomie gubiąc to, po co zostaliśmy powołani do życia ⤵

czytaj więcej

BLUE NOTE Agencja Artystyczna

realizacja: estinet.pl

BLUE NOTE AGENCJA ARTYSTYCZNA

02-786 Warszawa,
ul. Zamiany 9/8

phone 48 22 641 90 30
mobile 48 605 588 042

bluenote@bluenote.waw.pl