Robert Majewski

Robert Majewski – czołowy polski trębacz jazzowy, pochodzi z muzycznej rodziny (ojciec Henryk – wybitny trębacz jazzowy, brat Wojciech – znakomity pianista jazzowy). W 1987 r. ukończył studia na Akademii Muzycznej w Warszawie.

Od 1982 roku do dnia dzisiejszego współpracuje z Janem “Ptaszynem” Wróblewskim w jego sekstecie. W latach 1986-1990 solista Big-Bandu Studio S-1 Polskiego Radia pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego. Laureat wielu konkursów w kraju i za granicą m.in: Jazz Juniors w Krakowie, tytuł Europejskiego Artysty Roku w Leverkusen (1985, 1992), finalista Światowego Konkursu Trębaczy im. Louisa Armstronga w Waszyngtonie (1990), tytuł Muzyka Roku 1990 przyznany przez redakcję III Programu Polskiego Radia.

Zagrał główną rolę w filmie Andrzeja Jakimowskiego “Pogłos” nagrodzonym na festiwalu Jazz Film Saloon 1991 w Warszawie. Koncertował i nagrywał z wieloma wybitnymi muzykami z kraju i z zagranicy takimi jak: Bobo Stenson, Palle Danielsson, Joey Baron, Clark Terry, Roy Hargrove, Nicholas Payton, Garry Bartz, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak i inni.

Robert Majewski Blue Note

Robert Majewski

Robert Majewski współpracował z twórcami muzyki teatralnej i filmowej m.in. Ze Zbigniewem Preisnerem, Krzesimirem Dębskim, Michałem Lorencem, Jerzym Satanowskim.

Zajmuje się również pracą pedagogiczną m.in. na Wydziale Jazzu w ZPSM 2. stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Akademii Muzycznej w Łodzi. Wykładał w Instytucie Jazzu PWSZ w Nysie, a także na warsztatach muzycznych m. in. w Puławach, Lesznie i Brzozowie. W 2006 roku otzrymał Odznakę Honorową Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Zdobywca dwóch nagród muzycznych Fryderyk 2012 I 2017 przyznanych w kategorii Jazzowy Album Roku: Robert Majewski “My One And Only Love” oraz “Tribute To Henryk Majewski”.

Ważniejsze albumy:

BLUE NOTE Agencja Artystyczna

realizacja: estinet.pl

BLUE NOTE AGENCJA ARTYSTYCZNA

02-786 Warszawa,
ul. Zamiany 9/8

phone 48 22 641 90 30
mobile 48 605 588 042

bluenote@bluenote.waw.pl